ذخایر معدنی کشور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شناسایی و ثبت مواد معدنی خبر داد و گفت: بیش از ۵۵میلیارد تن انواع مواد معدنی در کشور ذخیره قطعی و بقیه ذخیره زمین‌‌‌شناسی پیش‌بینی شده است.

صحبت های علیرضا شهیدی در مورد ذخایر معدنی کشور

به گزارش سازمان زمین‌‌‌شناسی و اکتشافات‌‌‌معدنی کشور، علیرضا شهیدی با بیان اینکه افزایش عمق و سطح اکتشافات ایران می‌‌‌تواند به افزایش ذخایر معدنی ایران اضافه کند، اظهار کرد: آنچه در کشور تاکنون باب بوده، این است که مواد معدنی در سطح کشور شناسایی و ثبت شده و بر این اساس بیش از ۵۵میلیارد تن انواع ذخیره معدنی در کشور قطعی و بقیه ذخیره زمین‌‌‌شناسی پیش‌بینی شده است. وی افزود: سازمان زمین‌‌‌شناسی و اکتشافات‌‌‌معدنی کشور نزدیک به دودهه است که به شناسایی ذخایر پنهان روی آورده است، به این معنی که این ذخایر به هیچ عنوان نشانه‌‌‌هایی روی سطح زمین ندارند. بنابراین امیدواریم با استفاده از ژئوفیزیک هوایی بتوانیم این ذخایر معدنی را شناسایی کنیم.

معاون وزیر صمت بیان کرد: در سازمان زمین‌‌‌شناسی و اکتشافات‌‌‌معدنی کشور از مقیاس یکصدهزارم در دهه ۸۰ به مقیاس ۹۴۵‌هزار کیلومترمربع، سطح کشور مورد شناسایی قرار گرفته است. رئیس سازمان زمین‌‌‌شناسی و اکتشافات‌‌‌معدنی کشور از افزایش دقت اکتشافات خبر داد و گفت: از سال گذشته این سازمان به تولید اطلاعات پایه در مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم ورود کرده است و بر این اساس، امیدواریم در برنامه پنج‌ساله هفتم، کل کشور را در مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم داشته باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *